Przyszłe trendy w urządzaniu wnętrz – co będzie modne w 2022 roku?


Trendy wnętrzarskie w 2022 roku generalnie będzie podobne do tych z poprzedniego roku, niemniej jednak pojawi się także kilka nowości, które zaskoczą wielu. Bieżący rok skupia się w znacznym stopniu na ekologii, a także na przedmiotach ręcznie robionych.

Zobacz jakie kolory będą modne we wnętrzarstwie w 2022 roku

Meble wykonane z wegańskich materiałów to nieodłączny element trendów we wnętrzach w tym roku. Barwą podstawową tego roku jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 zwraca uwagę na zielone dodatki w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są głębokie odcienie kojarzące się z kamieniami. 

Oprócz koloru zielonego w modzie będzie jeszcze kolor fioletowy. Fioletowy nie był od dłuższego czasu widziany w modzie wnętrzarskiej. Ciekawostką jest, że fioletowy był najpopularniejszy w kolorowych latach 80. W tym roku w trendzie jest barwa ametystu, bzu bądź jagody.

Aczkolwiek tegoroczne trendy wnętrzarskie będą łaskawe również dla fanów minimalizmu bo w modzie będą również  ciepłe kolory ziemi, takie jak  gliniana szarość, brąz, ochra.

Najmodniejsze meble w 2022 – sprawdź jakie są!

W tym roku w dalszym ciągu w modzie są meble modułowe. Są one od kilku lat sporą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ są one ogromnie praktyczne.  Meble modułowe które będą modne w tym roku zaintrygują nas nisko umieszczonym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane wystrojem japońskim.

Warto także dodać, że dzisiejsze trendy w wystroju wnętrz widocznie nawiązują do wzornictwa lat 80 XX wieku. 

Jakie tkaniny jest modna w 2022 roku? – sprawdź!

Wystrój wnętrz, a szczególnie pokojów do spania w tym roku, oparte są na miękkich tapicerkach i przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, jest on nie tylko miękki, to jeszcze wspaniale odbija światło, przez co jest to doskonały materiał do klasycznych wnętrz.
Warto także dodać, że projekty wnętrz w tym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa uwielbiają tapicerki o konkretnym splocie, lnianą pościel a także cieniutkie wykonane z lnu zasłony które nadadzą modernistycznym wnętrzom delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Które kamienie są w trendzie w tym roku?

Marmur – to właśnie ten  drogi jak i chłodny minimalistyczny kamień został trendem w 2022 roku. Marmur stosuje się do tworzenia na przykład  stołów, stolików i blatów kuchennych.
A także w tym roku w nowoczesnych wnętrzach nie brakuje różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafli ściennych, bądź część mebli oraz materiał, z którego wykonane są dodatki.

Zobacz z jakiego powodu w 2022 roku ekologia jest aż tak ważny w trendach wnętrzarskich

Wszystko wskazuje na to, że moda na ekologię w pełni wpasowały się do branży wnętrzarskiej. Trendy wnętrzarskie na ten rok jasno stwierdzają, że recykling jest ogromnie ważna. Firmy meblarskie ścigają się w wytwarzaniu mebli oraz dodatków z przetworzonych materiałów.
Bez wątpienia nie oznacza to, że za wszelką cenę musisz zagospodarować swoje mieszkanie innowacyjnymi przedmiotami eko. W ekologiczne trendy wnętrzarskie wspaniale wpasują się meble z palet, a także kupione na pchlich targach. Można też wyszukać ciekawe meble z PRL-U, które w roku 2022 także są w modzie. Generalnie podstawą ekologicznego trendu jest przecież ograniczenie konsumpcji.

Jakie style wnętrzarskie są w trendzie w tym roku?

Style wnętrzarskie w 2022 roku będą bardzo kontrastowe. Na początku można zauważyć, modę na styl minimalistyczny a także fascynację naturą, z drugiej zaś strony widzimy trenda na oryginalne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku wraca do wnętrzarstwa moda z lat 80. Obserwujemy także u projektantów fascynację Azją.