Planujesz zakup kominka gazowego? – te informacje powinieneś wiedzieć!


Niewątpliwie dla znacznej większości osób zastąpienie klasycznego kominka kominkiem gazowym jest to znakomite i funkcjonalne wyjście. W sytuacji, gdy nie jesteś na sto procent upewniony, że jest to wyjście korzystne dla Twojego domu, rzuć okiem na nasz artykuł, w którym znajdziesz kilka ważnych wiadomości na temat kominków gazowych.

Co powinno się przygotować pod kominek gazowy?

Niezbędne jest, aby do pomieszczenia w którym będzie sta nasz kominek podłączyć instalację gazową. Ma to być rura, o średnicy wynoszącej trzy czwarte cala. W ewentualności można też zagospodarować miejsce na butlę z gazem jeżeli kominek jest zasilany przez propan-butanem. Ponadto w pobliżu planowanego kominka trzeba zamontować gniazdko elektryczne o mocy dwieście trzydzieści V i przewidzieć miejsce na skrzynkę techniczną z automatyką, o wymiarach, któr muszą wynosić 20x30cm. Skrzynia może być również wbudowana w obudowę komina gazowego.

Plan instalacji gazowej – czy jest niezbędny?

zgodnie z obowiązującym prawem każde urządzenie gazowe a także instalacja gazowa wymaga pozwolenia na budowę, w sytuacji, gdy kominek zasilany gazem nie był uwzględniony w dokumentacji technicznej, a mamy potrzebę, aby go dorobić, to w takim razie powinno się przewidzieć projekt zamienny w tym obszarze. W większości przypadków projekt budowlany zawiera już projekt instalacji gazowej. Pamiętaj, że rozbudowa instalacji nie potrzebuje odrębnego projektu. Niemniej jednak, powyższe modyfikacje powinny zostać naniesione na oryginalny projekt.

Kominek gazowy niesie za sobą wyjątkową wygodę użytkowania

Niewątpliwie dzięki zainstalowaniu kominka gazowego będziesz w stanie osiągnąć największą jakość wygody. Wielkim plusem jest to, że nie ma już potrzeby  codziennego mycia szyb kominka, która co do zasady jest brudna przez sadzę, popiół a także dym. Dokładnie tak samo jest z czynnością, którą jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga zdecydowanie mniej obsługi, jest to jego ogromną zaletą i dzięki czemu wiele osób ecyduje się na jego montaż. Należy też wspomnieć, że jeśli użytkujesz kominka tylko od czasu do czasu to kominek gazowy staje się bez wahania najlepszą opcją dla Twojego domu. Kominek gazowy będziesz w stanie włączyć  w każdej chwili, nie wymaga todługich bądź  specjalnych  przygotowań.

Kominek gazowy niesie za sobą dużą wygodę użytkowania

Bezsprzecznie dzięki zamontowaniu kominka gazowego można wywołać największą jakość komfortu. Wielkim plusem jest fakt, że nie ma wymogu  regularnego czyszczenia szyb kominka, która często ubrudzona jest przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, jaką jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy potrzebuje zdecydowanie mniejszych nakładówj obsługi, jest to jego ogromną zaletą i dzięki czemu wiele osób decyduje się na jego montaż. Warto także dodać, że jeżeli używasz kominka  jedynie okazjonalnie to kominek gazowy jest zdecydowanie najlepszą opcją dla Ciebie. Kominek gazowy można włączyć  w każdej chwili, nie wymaga to długich przygotowań.

Kominek gazowy cechuje się wspaniałym  designem!   

Twierdzenia o ogniu w kominku gazowym są zmienne. Część użytkowników kominków preferuje oglądać klasyczne skaczące iskry. Są  jednak i tacy, którzy sądzą, iż ogień w kominku gazowym nie ustępuje niczym kominkowi tradycyjnemu. Odpowiednio ułożone elementy dekoracyjne formują ogień w taki sposób, aby wyglądał on, tak samo jak ten z tradycyjnego kominka.Jak przedstawiają się koszty kominków gazowych?

Nie da się ukryć, że zakup kominka gazowego wiąże się ze sporym kosztem. Należy się mierzyć z tym, że wyda się na kominek gazowy kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Jednak sukces, jaki on przynosi, z pewnością jest warta wydania tej sumy środków finansowych. Taka cena zmniejsza dodatkowo rzadsza konieczność napraw instalacji gazowej, oraz czyszczenia przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi połączony jest minimalny poziom serwisu a także obsługi.

Kominek gazowy jest to tradycyjnywygląd

Kominki gazowe z wyłączeniem tego, że są wspaniałym źródłem ciepła, są również idealny składnik ozdobny wielu wnętrz. Zarówno tego w stylu nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym. Aranżacje z kominkiem gazowym oferują dużo perspektyw zaaranżowania wnętrz. Generalnie dlatego, ponieważ nie zajmują one zbyt dużej ilości miejsca, możemy je  dodatkowo zabudować w ścianę, również tę narożną, dzielącą  dwa pomieszczenia. Kominki takie mogą mieć bardzo dużą szybę, która pozwala im na szersze możliwości obserwowania płomienia.