Hale przemysłowe – jak się je stawia?


Czy zdajesz sobie sprawę, że hale przemysłowe które są stawiane obecnie zwiększyły się prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad?
Ciężko jest ukryć, że to zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Oczywiście także projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal się zmieniał. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.

Jakim sposobem tworzone są hale przemysłowe?

Ciężko jest ukryć, że budowa hal przemysłowych to długi proces. Zanim rozpoczniemy montaż trzeba uzyskać zezwolenie na budowę. Proces powstawania takich budowli jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Aby otrzymać pozwolenie trzeba też sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Taki projekt musi w dokładny sposób odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora a także przeznaczenie obiektu. Pamiętajcie o tym, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który posiada specjalne uprawnienia.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. Składem każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie wymaganej dokumentacji a także zrobienie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montowanie hali,

– wykończenie i instalacja.