Groomer – ostrzyż swojego pupila


Ostatnimi czasy znacznie wzrosła(o) zainteresowanie rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko biegającym po podwórku. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą pieniędzy na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla zwierząt mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z psami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk otwiera się w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Kim jest groomer?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów występuje w różnego typu wystawach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze się prezentować.

Polska nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, lecz również całościową pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z wielu zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i estetyczny wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także okolic odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk pilnuje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie konieczności usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy odbierają usługi groomera jako fanaberię, to osoby, które korzystają z jego usług wypowiadają się pozytywnie.

Pies u fryzjera – jak wygląda wizyta?

By być w stanie wyrobić sobie zdanie na ten temat, warto być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Po pierwsze groomer musi charakteryzować się odpowiednim podejściem do zwierząt. Psy bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi w związku z tym znaleźć wspólny język z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dobiera on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie wykonywane są zaplanowane wcześniej zabiegi – startujemy od mycia. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do detali – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk używa środki kosmetyczne i dezynfekujące.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę godnie.

Jak zostać groomerem?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla zwierzęcia generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi odpowiednim podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym fachu również bardzo istotne jest by ciągle się poprawiać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą szkolenia podnoszące ich umiejętności.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie potencjalny fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.