Ceny psich fryzjerów – przygotuj na to portfel


W coraz większej ilości miejsc można zauważyć salony świadczące usługi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej pielęgnacji psów pojawiły się też nowe branże gospodarki. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, warto wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce również kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a często na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku elementów, które determinują finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer w pierwszej kolejności zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg narzędzi, często dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one usługom dezynfekcji. Dokładne obejrzenie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej dochodowych aktywności groomera jest szykowanie zwierząt na pokazy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko dużo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w należyty sposób.

Właściciele takich zwierząt, niejednokrotnie traktują je jako inwestycję. W związku z tym wożą je na pokazy. Na tego rodzaju wystawie pies musi wyglądać nienagannie. Właśnie pod kątem takich przedsięwzięć przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też wątpliwości co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby zamożne. To kolejny argument wyjaśniający relatywnie wysokie koszty wizyt u groomera.

Teoria i praktyka – żyjemy w erze wiedzy

Psi fryzjer musi posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym czworonogiem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera wymagane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to ważne, gdyż psy czesto są niezadowolone kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem niezbędne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak prawda jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na gromadzenie wiedzy i doświadczenia, również sprawia, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać wyższej zapłaty.

Cena groomera, a koszty własne

Komentując ceny określonych produktów lub usług często pomija się ważny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Marża, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od tego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę przytoczone argumenty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.